נזכור את אלעד

במשך השנים חשבנו רבות על דרכים להנצחת זכרו של אלעד.

מחשבות רבות עלו וירדו עלו ונדחו, אך ברור היה לנו שההנצחה חייבת להיות ברוחו של אלעד - באהבת הארץ על נופיה, שביליה, הצומח והחי שבה, על נתינה ועזרה לזולת, על רעות ועל ראייה אל פני העתיד. האמת שעד היום אנחנו מתלבטים ומחפשים רעיון מקורי שיתאים לאותם הנתונים.

עד היום עשינו מספר פעילויות הנצחה:

קריאת המעבדה לביולוגיה על שם אלעד בבית הספר הנרי רונסון והצבת חלון תצוגה במעבדה עם מוצגים מעבודת הביוטופ שלו. במעבדה לומדים מידי יום תלמידים רבים ודרך המעבדה על אלעד שומעים.

הפלוגה הקימה ב "מצפה עדי" אנדרטה עם שמות שבעת הנופלים משם יצא אלעד ופקודיו למארב החודר בלבנון. וכשהפלוגה עולה לתעסוקה בצפון מפקדיה וחייליה נחשפים לאנדרטה .

קק"ל ובסיוע יהדות ארה"ב יזמו סלילת כביש חדש לקיבוץ "משגב עם" הם פנו אלינו במטרה להנציח את אלעד בשם של הכביש החדש. אך אנו החלטנו לקרוא לכביש "כביש השבעה". לימין הכביש הוצבו עמודי אנדרטה עם הנצחת שמות שבעת הנופלים ושמות התורמים.

קן הצופים ב "סירקוז", שבמדינת ניו יורק הוקם ע"י אלעד בשליחותו לארה"ב, תושבי העיר קראו לקן ע"ש אלעד וגם הקימו קרן להנצחת שמו של אלעד, קרן זו עוזרת "למשלחיסטים" של הצופים שאין באפשרותם לממן את הנסיעה לארה"ב.

עד לפני כשנתיים נתנו מלגת לימודים ע"ש אלעד לתלמיד/ה מכיתה י"א במגמה הביולוגית שהצטיינו בלימודים ומצבם הכלכלי היה קשה, מלגה זו מימנה את רוב עלויות הלימודים בכיתה י"ב.


כמו בחייו גם היום אנו ממשיכים לחגוג לאלעד יום הולדת ביום שבת הסמוכה לתאריך הולדתו, 28/12 ביום זה מתכנסים בבתינו כל חבריו מילדותו, מהצופים ומהצבא וחוגגים את יום הולדתו.

באזכרות בכל שנה ושנה (ביום המימונה) אנו מקפידים להזמין לביתנו את הקהל שהגיע לאזכרה ובדרך זו מספרים ומעלים זיכרונות מאלעד.

נשמח לכל רעיון חדש ומקורי שעומד בקריטריונים שהצבנו, ותבורכו אם תקדישו לכך מחשבה.
אלעד בן דוד - עמוד הבית
אלעדי שלנו
אלעד בן דוד - השרות הצבאי
אלעד בן דוד - גלריה
אלעד בן דוד - קטעי עיתונות
השיר - ילד טבע שכמוך
אלעד בן דוד - סרטונים
מכתבים מאלעד
מכתבים לאלעד
מכתבים מאזכרות
נזכור את אלעד
אלעד בן דוד - ספר אורחים
אלעד בן דוד - קישורים
אלעד בן דוד - צור קשר
עיצוב אתר: איה גולן © כל הזכויות שמורות: למשפחת בן דוד