מכתבים מאלעד
מחלקה 2 היקרה
תקופה ארוכה שכזו, מחולקת ומגוונת כמו זו שהייתה לנו אפשר לסקור לפי עונות, לכתוב לפי פרקים, לחשוב לפי ימים או חודשים ואפשר גם לדבר על כולה כאחת ויחידה. בכך אבחר, אדבר אני אליה בשלמותה.

תקופה ארוכה שכזו אני מדומה לאדם שהולך ומוליך עדתו במעלה ההר, שהולך ומתפתל, מצופה באבנים, טרשים, קוצים וזרדים והם הולכים והולכים עם המעלה. הם נצרבים בשמש וקומתם מזדקפת וחוסנם גובר ממש בניגוד לטבע, שבו עם המעלה קומת הנווד וחוסנו אובדים, אך אתם מילדים הופכים ללוחמים עוטי אפודים ואוחזי נשקים, מבינים דרך ההר ויודעים דרך הגיא.

הדרך קשה אמר הילד.

הרבה דברים מצטרפים, נרכשים, נוספים ונלמדים באותה הדרך, אך כמה מהם נשגבים וחשובים. הנה אנחנו כבר חיילים שמסוגלים להיקרא אל הדגל. צומחת לה הרעות שמגלמת מספר ערכים קסומים, רבים לא יבינו ולא ידעו, מוזרה דרכנו, אך את הרעות אנו נושאים בלא מילים והחברים כאחים.

ואני הולך במעלה מביט מטה ובוחן את אשר עשינו עד עתה ומסתכל נמוך יותר, היכן שהיינו קודם ומעלה חיוך - "הייתכן ?"

הדרך קשה אמר העלם.

עבורי הייתה זו תקופה נפלאה ארוכה וממצה, לימדתי ודרשתי, למדתי ונדרשתי, ואהבתי את שאני עושה, עבודה זו של פיקוד מופלאה ויצירתית.

יחד מנערים הפכתם לחיילים והתבגרתם רבות, החוויות והניסיונות התרגילים והרגעים, המסעות והנסיעות יש בכולם כדי להכיל דפים רבים.

בזמן שחלף ניסיתי לתת מעצמי כמה שיותר ולהביאכם כמה שיותר גבוה וטוב במעלה, אך גם עכשיו כשאנחנו בסופו, אני מביט לפנים ורואה שהדרך עדיין ארוכה, המעלה ממשיך ואתם איש איש בדרכו ימשיך עם מה שקיבל, נצלו והשתמשו במה שקיבלתם, הוסיפו והחכימו. המשיכו איש איש בדרכו הנאמנה והישרה, חיזקו ואימצו, זכרו שאתם צנחנים - מילה שמכילה בתוכה המון ערכים ומחויבות, היו גאים בעובדה זו, עלו והצליחו

אוהב אתכם מאוד
שלכם
אלעד


  חזרה לתחילת העמוד
אלעד בן דוד - עמוד הבית
אלעדי שלנו
אלעד בן דוד - השרות הצבאי
אלעד בן דוד - גלריה
אלעד בן דוד - קטעי עיתונות
השיר - ילד טבע שכמוך
אלעד בן דוד - סרטונים
מכתבים מאלעד
מכתבים לאלעד
מכתבים מאזכרות
נזכור את אלעד
אלעד בן דוד - ספר אורחים
אלעד בן דוד - קישורים
אלעד בן דוד - צור קשר
עיצוב אתר: איה גולן © כל הזכויות שמורות: למשפחת בן דוד