רב סרן אלעד בן דוד - השרות הצבאי

אלעדי החל את דרכו הצבאית בהחלטה להתנדב עם כל חבריו לגרעין "גשם" בשדה בוקר, כהמשך ישיר לחברתו ולפעילותו בתנועת הצופים. בסיום שנה זו, אלעדי התגייס כצעיר שבקבוצה לגרעין נח"ל מתוך אהבת הארץ ותחושת שליחות חזקה.

בסיום הטירונות נשלחה הפלוגה לעזה ושם באמצע "האינתיפאדה הראשונה" אנחנו ההורים בעזרתו של אריה אבא של אלעד היינו מגיעים בשבתות עם סירים ומאכלים להנעים את השבת ולהיות עוד קצת עם הבנים.

בתקופה זו הגיעו לאזור נציגים של הטלוויזיה הגרמנית לצלם סרט על הצבא. במהלך הצילומים של "החלפת קו" בין חטיבת גבעתי לנח"ל פגש צוות הצילום באופן מקרי את אלעדי, שעזר להם לחלץ את מכוניתם לאחר שגלגלי הרכב התפוצצו מדוקרנים שהניחו על הכביש המתפרעים הערבים.
כתוצאה מאותו מפגש ומשיחות שלאחריו, החליט הצוות להסב את הסרט כך שיהיה ברובו על חייל - על אלעד. הצוות הצטרף לפעילות בעזה, למסעות, ולחופשות והכין סרט על אלעד ועל הצבא, סרט שהסב גאווה רבה.

בהמשך דרכו אלעדי התקבל לקורס קצינים. בטקס סיום הקורס, שהיה טקס "רב חיילי" הוכרז אלעד כקצין המצטיין ואת הדרגה העניק לו יצחק רבין. בזכות ההצטיינות קיבלו את בקשתו להצטרף כקצין לגדוד 50 של הצנחנים. אלעד המשיך בתפקידיו בהצלחה רבה עד שהחליט שהוא רוצה ללמוד רפואה. בצבא הציעו הצעות רבות כמו לימודי רפואה על חשבון הצבא, לימודים בארה"ב בביה"ס צבאי ועוד הצעות כאלו ואחרות. אלעדי סרב להצעות אלה והחליט לצאת לחל"ת למשך שלושה חודשים.אך, יד הגורל התערבה ואלעד נקרא לפקד על פלוגה שעמדה לפני פירוק עקב בעיות משמעת קשות ותחלופת מפקדים גדולה. כששמעו החיילים שאלעד קיבל את הפיקוד הם מרדו והדבר קיבל הד גדול בצבא ופורסם בעיתונות. למרות כל הקושי אלעד ראה את הנושא כמשימה וכאתגר אישי והמשיך בדרכו המקצועית והאחראית תוך שהוא מקבל חיזוקים מכל שורות הצבא וממפקדיו. בסופו של התהליך ולאחר עבודה קשה הפלוגה התגבשה והפכה לפלוגה לוחמת ומצטיינת.במסגרת אירועי יום העצמאות אלעדי נבחר לקצין מצטיין ונשלח כנציג הצבא לארה"ב. אלעד היה כה גאה לייצג את המדינה במדי צה"ל ולהיפגש עם גדולי עולם ועם מפורסמים רבים כמו ביל קלינטון, צ'ק נוריס ועוד.. כשחזר ארצה המשיך במשימותיו וכשנשאל למען מה הוא מוכן לוותר על יציאה ללימודים באוניברסיטה השיב: רק אם אקבל את הפיקוד על ה-"עורב". כששאלנו מדוע ? ענה, "אמא ואבא מפקד על יחידת "העורב" יכול להיות רק יוצא "עורב" ואני לא". כעבור שבוע צלצל גאה וסיפר " קיבלתי את הפקוד על העורב- זה תפקיד חשוב של עוד כמה חודשים ואז אצא ללימודים".את הפיקוד על "העורב" היה אמור לקבל בראשון לחודש מאי 1993, אך התוכניות השתבשו לחלוטין כשבתאריך 13 לאפריל 1993 כשאלעד היה באחת מפעולותיו האחרונות כמפקד פלחו"ד 101 של הצנחנים. במהלך פעילות מבצעית במערב חודר בלבנון נכנס הכוח לזירת מטענים. בזמן שאלעד עסק בפינוי החיילים מהזירה שמסביבם הופעל מטען, נגדע חלום ואלעד נהרג.

באותו אירוע קשה נהרגו שני חיילים נוספים: משה ברי מפקד המחלקה ופיטר רפפורט.

יהי זכרם ברוך
אלעד בן דוד - עמוד הבית
אלעדי שלנו
אלעד בן דוד - השרות הצבאי
אלעד בן דוד - גלריה
אלעד בן דוד - קטעי עיתונות
השיר - ילד טבע שכמוך
אלעד בן דוד - סרטונים
מכתבים מאלעד
מכתבים לאלעד
מכתבים מאזכרות
נזכור את אלעד
אלעד בן דוד - ספר אורחים
אלעד בן דוד - קישורים
אלעד בן דוד - צור קשר
עיצוב אתר: איה גולן © כל הזכויות שמורות: למשפחת בן דוד